O nás

VINAŘSTVÍ & HOTEL SÁDEK

Na samém severozápadním okraji znojemské podoblasti vyrostlo v roce 2003 Vinařské a kulturní centrum Sádek s vinicemi, hotelem, restaurací kuřáckou i nekuřáckou,udírnou, zpracovatelskými a archivními sklepy, vinotékou a přírodním amfiteátrem. Pět hektarů vinohradu ve viniční trati Pod Sádkem se rozkládá v místech bývalých hraběcích vinic. V produkci najdeme jakostní, kabinetní i přívlastková vína, zvláštní pozornost je věnována výrobě vín ledových, výběru z cibéb, produkci biovín.

Zpracovávají se např. odrůdy Sauvignon, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Muškát moravský, Hibernal, Modrý Portugal, Frankovka. Díky delší době zrání hroznů jsou vína kořenitější, aromatičtější a pikantnější.

Nově byla vybudována unikátní naučná vinařská stezka. Jejím výchozím bodem jsou agátové pergoly typu ?Trento? na které je vyvedeno 40 různých odrůd révy. Množitelský materiál poskytly genobanky významných vinařských ústavů kontinentu. Všechny odrůdy jsou rodu Vitis a mnohé z nich jsou ojedinělé vzhledem ke svému dávnému původu, především z Proles pontica a nacházejí se jen na několika málo místech světa (Damascenka, Muškát žlutý, Modrý Janek). Jiné jsou většině vinařského světa běžně známy jako moštové odrůdy k výrobě vín (Ryzlink rýnský,Veltlínské zelené, Cabernet Sauvignon). Další z rodu Vitis jsou prezentovány nové odrůdy (Bianca, Festivalnyj) vhodné pro ekologické pěstování.Všechny odrůdy jsou barevně zobrazeny a popsány.

Dále vinařská stezka pokračuje ukázkou různých typů řezu a vedení révy vinné, počínaje kordony a konče moderním dvouetážovým ženevským závěsem.
V sousedství  naučné  stezky je také zahrádka čínských bylin.

Téměř dvoukilometrové putování zdejšími vinicemi bude ukončeno degustací vín místních i vín z jiných oblastí naší Moravy.

Závěrečné posezení při zlatavém moku ještě více umocní celkový zážitek z této cesty po sádeckých vinohradech.

  • Naučná vinařská stezka je otevřena s doprovodem a odborným výkladem od 1.5. do 31.10. po celou denní dobu.
  • Povídání o víně a jeho pěstování stojí za to vyslechnout od soméliérů pro které je vinařství  vše
  • Doba prohlídky včetně degustace cca 1,5 hod.
  • Minimální skupina je 10 osob.
  • Přihlášky ve zdejší recepci, restauraci, na tel.čísle +420 568 882 883, +420 602 721 625 nebo +420 608 887 455 či emailem na adrese: vinarstvisadek@gmail.com nebo lampir.lubomir@seznam.cz
Lis 5, 2014 | Posted by | 0 comments

Add Your Comment